>> DZIĘKUJEMY I ZAPRASZAMY NA 35. EDYCJĘ TARGÓW TOUR SALON 4-6 PAŹDZIERNIKA 2024 <<  

Organizator:

PORT NOWY MŁYN - miejsce, które zatrzymuje czas

Podziel się

NOWY MŁYN to stara, urocza osada młynarska usadowiona na wyspie pomiędzy Wełną i Młynówką, której historia sięga XIII w. Osada Nowy Młyn została założona 20 września w 1752. W tym dniu Starosta Rogoziński Władysław Szołdrski nadał specjalny przywilej młynarzowi.

Przestrzeń fizyczną nie tworzy jednak tylko to co było, a także potencjał przyszłych zdarzeń… To właśnie z tym młynem, od którego pochodzi nazwa osady nasza rodzina powiązała swoje losy i od 25 lat pisze już własną historię tego miejsca.
Zakochaliśmy się w jego magii, szumie drzew i wody, spokoju, organiczności.
To tutaj zainicjowaliśmy PORT NOWY MŁYN - z chęci podzielenia się z Wami kawałkiem świata, w którym żyjemy, który kreujemy i pielęgnujemy.

Wraz z naszymi przyjaciółmi tworzymy tutaj wszystko, byście mogli przeżyć wyjątkowy dzień z dala od miasta, nad rzeką i na rzece… w miejscu gdzie natura jeszcze nie dała nura!

Wełna kajakiem - dla aktywnego wypoczynku, ukojenia ducha i doświadczenia bliskości natury…

Wycieczka kajakowa obejmuje spływ 12 km odcinkiem rzeki Wełny z Nowego Młyna do Jaracza i prowadzi przez niezwykle urokliwe rezerwaty “Wełna” i “Promenada”. Dolina Wełny to kraina naturalnego piękna. Tu pejzaż jest prawdziwie bajkowy, rzeka nie utraciła dziewiczej aury, a stare młyny zatrzymują czas…

Rodzinna kuchnia, rozmowy przy ognisku, taras nad wodą…


Po spływie możesz zacumować na chwilę w naszym Porcie, odpocząć na naszym niebieskim tarasie nad wodą, nasycić się domowymi specjałami i ugasić pragnienie świeżym Piwem Portowym warzonym z naszego żytniego chleba. Z zamiłowania do tego co dobre i proste - prowadzimy weekendową skromną restaurację dla naszych gości, w której pichcimy, pieczemy, serwujemy to co mamy najlepsze i lokalne.
A jeśli jeszcze nie będziesz mieć dość to możesz zostać na noc pod namiotem!
Spędź dzień w gronie przyjaciół, rodziny, firmowo lub z kim tylko zechcesz!

Więcej informacji: nowymlyn.com
I tutaj też jesteśmy:
Facebook: PORT NOWY MŁYN  Wełna Kajakiem

Instagram: @port_nowy_mlyn